4. základní druhy ginu
London Dry Gin – je pravděpodobně nejznámější typ ginu. Obecně platí, že je suchý a s plnou chutí jalovce. Ostatní botanicals jalovcovou chuť pouze doplňují, aniž by ji přehlušily. Nesmí se nijak dobarvovat, obsah cukru je maximálně 0,1 gramu na litr a všechny botanicals se přidávají až před druhou destilací.
Dry Gin - oproti London Dry Gin se botanicals mohou přidávat kdykoliv v průběhu výroby, master destiler tak má při výrobě volnější ruce a může více experimentovat.
Gin Old Tom – je zjednodušeně řečeno gin doslazovaný a v současné době nabírá na stále větší popularitě. Na etiketě tohoto typu ginu je často vyobrazena kočka a sud. Je to odkaz na jistého obchodníka Bradstreeta, který v době prohibice vymyslel způsob, jak obejít zákaz prodeje alkoholu. Do okna pověsil obrázek s kočkou a zákazník tak věděl, že zde se prodává gin. Stačilo vyslovit heslo, peníze vložit do trubky a z druhé strany se objevila láhev ginu.
Genever – název odkazuje k novější podobě jména, což je kratší forma –gin. Název samotný vychází z latinského výrazu juniperus, tedy jalovec. Rozdíl oproti modernější verzi ginu je v tom, že čistý destilát se před macerací ještě doplní sladovým vínem. To se vyrábí z žita, ječmenného sladu a kukuřice za pomoci trojnásobné destilace. Často se poté ještě nechává vyzrávat v dřevěných sudech podobně jako třeba karibský rum. Gin Genever má obvykle nižší obsah alkoholu (30-40%) a o něco vyšší obsah cukru.
Můžeme se také setkat s dalšími typy ginu jako je například Gin Plymouth (britský gin s označením původu), Gin New Western Dry s pouze lehkým jalovcovým nádechem (typickým příkladem je gin Hendricks) nebo Gin Sloe, což je spíše trnkový likér doplněný ginem.